14 Ağustos 2013 Çarşamba

The Cure | Lovesong
Dün akşam sinemada filmin başlamasını beklerken üst üste 3 kez fonda bu şarkı çaldı. Ya replaye alındı ya da müzikten sorumlu arkadaş fena dertli, bilemiyorum. Dinlemeyeli uzun zaman olmuş. 3 çalışın 3ünü de ilk kez dinliyormuş gibi full konsantre dinledim. Öyle bir öküz oturması vuku buldu ki bende, bakınız hala devam ediyor. O zaman dedim ki günün şarkısı efsanelerin efsanesi The Cure klasiği Lovesong olsun.

Robert Smith abimiz bu şarkıyı Mary Poole için yazmış. Kesin bilgi mi bilmiyorum ama ben hepimiz adına kıskandım arkadaşlar, rahat olun. Biz aşık olunca salakça hareketler sergilemekten öteye geçemezken, insanlar öyle bir aşk yaşıyor ki, insanların coverlamak için sıraya girdiği, gelmiş geçmiş en iyi aşk şarkısı olmaya aday, dillere pelesenk şarkılar yazıp birbirlerine hediye ediyorlar. En düz cümlelere sahip, en süssüz, en güzel aşk şarkısı. Kıskanmayıp ne yapalım?

Çokça coverı var bu şarkının. Adele yorumu tam bir "heartbreaker"ken, Tori Amos coverının piyano solosu insan haklarına aykırı olmuş. Ama yine de tabi hiçbiri The Cure yorumunun yerini dolduramıyor. 2 yorum :

 1. O dertli arkadaş bendim dermişim :p Şaka bir yana Cure candır. Robert abi ne kadar Moz'dan nefret etse de onu da öyle seviyoruz. Boru mu, adam Lovesong'u yazmış :)

  The Walk, Lovecats, Boys Don't Cry, Apart, High, A Funeral Party, Faith, Bloodflowers,.. Hangi birini sayayım? Adam biz bileklerimizi doğrayalım diye birbirinden güzel şeyler yazmış.

  Sayende bu saatte Lovesong açtım :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok yersiz bi nefret.Biri robert diğeri de morrissey yani. Üfledikleri efsane oluyor zaten.
   O şarkıları sayma. Ben şimdi oturur hepsini dinlerim sıradan, buralar bunalımdan geçilmez:) Sayma daha iyi:)

   Sil