12 Mart 2014 Çarşamba

berkin


Bir kardeşimiz olacağını öğrenince babam abimle bana, "İnsanların kalbi çok büyüktür çocuklar, ne kadar büyük severseniz sevin, o kalp dolmaz, herkesin sevgisine yetecek kadar yeri vardır kalbin" dedi. Kardeşimi çok sevdim. Sevgisi hiç ağırlık yapmadı ki abimi hiç bir zaman daha az sevmedim. Biliyordum ki insan kalbi büyüktü.
Annemin safkan Türk olmaması, başka bir ülkede doğup büyümesi, babamın ona gönlünü kaptırması bazı safkan akrabalarımın zoruna gitti, ama onları da sevdim. Burnuma hızma taktığım için ateistsindir de sen şimdi diyen dershane hocamı da sevdim. En yakın arkadaşım farklı bir etnik kökenden, o benim ruh ikizim, öyle bir sevdim. Söylenilenlerin hiçbiri gücüme gitmedi ki. Zira ne alman olmak, ne türk olmak ne ateist olmak, ne kürt olmak, ne eşcinsel olmak, ne ermeni olmak, olmaları, olmanız hiçbiri ağırlık yapmadı, yaparsa vicdanımı insanlığımı sorgularım. 
Küçücük çocuğun ölümünü ağzına sakız edip, acıları yarıştıranlar, vicdanınızı birgün bastırdığınız yerden çıkartırsınız diye sizi bile seviyorum. Olur da birgün kötü düşünceler beyninizi terkeder de pişman olup o çocuğun ruhuna rahmet dilersiniz diye. Berkin'i seviyorum Esma'yı da. Ateisti de, deisti de. Sağı da, solu da. ODTÜlüyü de seviyorum Boğaziçiliyi de. Blogger arkadaşlarım sizi de çok seviyorum, insan kalbi o kadar büyük ki.


4 yorum :

 1. bunu neden herkes anlayamıyor.onların kalbi küçük mü,ondan mı?
  ne güzel yazmışsın.tam kalbimin içindekiler gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hiç küçük değil aslında, ama o kadar sıkıp daraltmışlar ki, serbest bıraksalar genişleyip ferahlayacaklar. ne polis ölecek, ne başka berkinler.

   Sil
 2. ne guzel demissin... kalpleri karanlikta, cikarsalar oradan; belki gorecekler. gaz fisegiyle oldurulen cocuga da, gaz yuzunden kalp krizi gecirip olen polise de sevinilmeyecegini; aci yaristirmanin insanliga arti puan yazmadigini gorecekler bir gun. umarim bizler de gorduklerini gorecegiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inşallah demekten başka ne diyebilirim bilmiyorum:)

   Sil